Diş Hekimi Muayenesi

Çürük Tedavisi (Kariyoloji)
3 Şubat 2020
Çocuk Diş Tedavileri (Pedodonti)
11 Mayıs 2020

Diş Hekimi Muayenesi

Kapsamlı Diş Temizliği

Dişleri kapsamlı muayene edebilmek için, öncelikle profesyonel dis temizligi gerekli. Diş taşlarinin kapladiği dis yüzeyleri ve dis etlerinin durumunu daha net görebilmek icin bu islem yapılmalıdır. Dis temizligi sonrasi yüksek dozlu florürlü pasta/macun ile disler cilalanir ve florür ile disler’de çürümeye karsi tam koruma saglanir.

Temizlik sonrasında ağız sağlığınızı korumanız ve geliştirmenize yönelik olarak evinizde kullanabileceğiniz teknikler ve ürünler konusunda size bilgi verilir. (bkz. http://dtcananozer.com/agiz-ve-dis-bakimi/)

Muayenelerimiz ortalama 30-60 dakika aralığında sürebiliyor.

Diger faydalari:

Plak ve diş taşları diş eti hastalıklarına, diş çürüklerine, ağızda kötü kokuya ve agiz ici iltihaplanmalara neden olabilir.

Professionelle Zahnreinigung (PZR) / Prophylaxe - Burbach ...
Profesyonel dis temizligi öncesi vs. sonrasi

Komple Muayene

Dişlerinizi, diş etlerinizi ve ağzınızı kapsamlı bir şekilde muayene ediyoruz. Amaç ağız sağlığınızı korumak ve herhangi bir sorun ya da hastalık belirtisi varsa sorun ciddileşmeden mümkün olduğunca kısa sürede tanı koyarak gerekli tedaviyi yapmaktır.

Röntgen

Yaşınıza, diş ve diş eti hastalıklarına yakalanma riskinize ve belirtilere bağlı olarak ağzınızın röntgeninin çekilmesi gerekli olabilir. Röntgenler gözden kaçmış sorunların tespit edilmesine ve tanı konulmasına yardımcı olabilir; örneğin çene kemiğindeki hasarları, gömülü dişleri, apseleri, kist ve tümörleri ve dişler arası çürükleri tespit edebilir. Şayet gebeyseniz, bilgi verin; hamilelik döneminde röntgen çekilmemelidir.